Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Zobraziť 32 64 96

Melón cukrový ANANAS

1.85 

Nová odroda melónu s vegetačnou dobou 100 – 110 dní. Plody sú vajcovitého tvaru s hmotnosťou 1,5 – 2,5 kg. Majú oranžovú šupku s jemným sieťovaním a bielou sladkou dužinu. Melón je vhodný pre pestovanie na pole aj pre rýchlenie vo fóliovníkoch. Táto odroda je dobre odolná proti poškodeniu pri transporte.

Paprika AMY

1.85 

Balenie-farebné vrecko s obrázkom, 0,80g osiva.Odroda nižšieho vzrastu určená pre zber v technickej zrelosti predovšetkým vo fóliovníkoch, v južných oblastiach i vo voľnej pôde. Plod je bielo zelený, hrubo stenný ihlan veľmi príjemnej šťavnatej chuti, v botanickej zrelosti žiarivo červený. Prvá česká odroda “maďarského” typu. Pri primeranej agrotechnike vyniká vysokým výnosom. Zo 100 m2 môžeme pozbierať až 450 – 500 kg kvalitných plodov v technickej zrelosti.

Paprika ročná je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 – 22 ° C aj v nočných hodinách.

v 1 g: 130 – 250 semien
výsev: 20.2. – 15.3.
spon: 50 x 40 cm po jednej, prípadne dvoch rastlinách
výsadba na záhone: po 15.5.

Rajčiak kríčkový DIANA

1.25 

DIANA – Veľmi skorá odroda s krátkymi vetvami na ťažšie a vlhšie pôdy. Plody sú menšie, guľovité, vyrovnané v tvare a veľkosti, stredne pevné. Sú určené na samozásobenie alebo priamy predaj na trhu. Vyniká v horších repárskych alebo lepších zemiakových oblastiach. Disponuje vysokým stupňom odolnosti voči plesni zemiakovej.

Rajčiaky sú náročnou kultúrou, vyžadujú starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme. Na predpestovanie sadby robíme výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykúrených rýchliarni vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 – 4 rastliny na m2. Kolíkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z pazúch listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia spotreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia spotreba vody je počas zretia plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sa znížilo nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

Hnojenie :

  • N  120 kg N/ha
  • P  100 kg P2O5/ha
  • K  130 kg K2O/ha

HTS: 2,6 g
v 1 g: 390 semien

 

Tekvica okrasná PEAR BICOLOR

1.25 

PEAR BICOLOR – dvojfarebné žlto-zelené plody v tvare drobných hruštičiek. Ľahko sa vysušia, nehnijú a tvoria dlhodobú dekoráciu. Jednoročná poliehavá rastlina s dlhými výhonmi. Pestujeme ako iné tekvice, môžeme ju nechať popínať po pergole alebo inej konštrukcii. Prináša množstvo drobných plodov v zmesi farieb a tvarov. Uprednostňuje slnečnú lokalitu a teplé vyhriate pôdy.

Tekviciam sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možnosti ich zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnejšie je priamy výsev v polovici mája.
Plody tekvíc zberáme v mladom štádiu v dĺžke 15 – 25 cm. Pravidelným zberom zaistíme stálu násadu plodov až do jesene. Dozrievajúce plody ponechané na rastline blokujú tvorbu ďalších mladých plodov. Tekvice netrpia plesňou uhorkovou. V polovici augusta môže porast napadnúť múčnatka, proti ktorému je možné účinne zasiahnuť prípravky uvedenými v metodike na ochranu rastlín.