Viac ako polstoročie kompetencie pre trávnik sa spája do jednej značky 

V roku 1964/65 zavádza WOLF-Garten trávne osivá a hnojivá a otvára výskumný ústav trávnikov. Viac než 50 rokov výskumu trávnika hovorí za všetko. Pracujeme s láskou a znalosťou, aby trávnik mal požadovanú sýtozelenú farbu. WOLF-Garten ponúka kompletný sortiment a komplexné znalosti pre perfektný trávnik. Naše trávne zmesi plnia všetky požiadavky, ktoré spotrebiteľ na vysnený trávnik má. WOLF-Garten ponúka zodpovedajúci výrobok na každú potrebu a použitie.

TRÁVNE OSIVO S OBZVLÁŠŤ DLHOU ŽIVOTNOSŤOU
Kombinácia účinných látok rôznych mikroorganizmov, ako sú používané v potravinových plodinách. Tie tvoria prirodzený „ochranný priestor“ okolo koreňov rastlín. Až o 30% rýchlejšie klíčenie zabezpečuje.

HUSTOTA TRÁVNIKA
Udáva počet trávnych výhonkov cca. na 1 m²

START-ACTIVE
Zrýchľuje klíčenie trávnika a uľahčuje tak starostlivosť o neho.

VITAL-ACTIVE
Zlepšuje odolnosť voči suchu, teplu aj chladu a optimalizuje príjem živín.

GREEN-ACTIVE
Podporuje silné zelené sfarbenie, zaťažiteľnosť a hustý trávnik.

IMMUN-ACTIVE
Posilňuje imunitu voči škodcom a hubovým chorobám.

RSM (zmesi predpísaného osiva) ponúkajú vysokú istotu sejby pre rôzne oblasti a miesta. Je presne definované zloženie a je zaistený trvalý kvalitný výsledok.

ZÁRUKA KLÍČENIA: EXKLUZÍVNE LEN U WOLF-GARTEN
Na trávne zmesi takto označené je daná exkluzívne ZÁRUKA VYKLÍČENIA, To znamená, že osivo vyklíči do 6 týždňov, ak sú dodržané pokyny pre výsev a starostlivosť o trávnu plochu.

OSIVO – TURBO
Osvedčená trávna zmes na rýchle zacelenie medzier v pôvodnom trávniku, s rovnomerným rastom a dobrou, o 30 % rýchlejšou klíčivosťou. Je ideálna na použitie po vertikutácii. Trávnik je extrémne hustý, sýtozelený trávnik vhodný pre záťaž. Je extrémne odolný a silný a vykazuje až o 40 % menej odpadu pri kosení. Najvhodnejšie výsevné obdobie: máj – september.


Hmotnosť: 1 kg / 2 kg
Výsevná plocha: 50 m² / 100 m²
Označenie: RS 50 / RS 100

.
.

.

OSIVO – PREMIUM
Trávnik do tieňa aj na slnko. Obsahuje jedinečný druh osiva POA SUPINA, ktoré znáša veľmi dobre tieň aj slnko. Je hustý, sýtozelený, plní najvyššie nároky. Hustota trávnika je cca. 90 000 trávnych výhonkov na 1 m². Vykazuje znížený výskyt machu a o 40% menej odpadu pri kosení. Najvhodnejšie výsevné obdobie: máj – september.


Hmotnosť: 1 kg / 2 kg / 10 kg
Výsevná plocha: 50 m² / 100 m² / 500 m²
Označenie: SP 50 / SP 100 /  SP 500
.

.

.

OSIVO – JESEŇ
Trávne osivo určené na nové vysiatie alebo opravu poškodených plôch trávnika na jeseň. Klíči i pri nízkych teplotách. Je veľmi odolné, rýchlo klíčiace so silnou regeneráciou, ktoré vytvorí aj na jeseň použiteľný trávnik za pár týždňov. Je odolné voči chorobám, ideálne sa hodí ako domáci trávnik s normálnym až vyšším zaťažením. Najvhodnejšie výsevné obdobie: august – október.

Hmotnosť: 2 kg
Výsevná plocha: 125 m²
Označenie: LK-S 125

.

.

.
.

.

OSIVO – PROFI RASEN
Špeciálna trávna zmes pre založenie nového trávnika s rýchlym rastom, pre vysoko zaťažiteľný trávnik Je vhodné tiež pre obnovu starších trávnatých plôch. Výhodou je o 40% nižší odpad pri kosení oproti podobným trávnym osivám. Vytvára hustý a sýtozelený porast.

Hmotnosť: 10 kg
Odporúčaná plocha: 500 m²
Označenie: LG-R 500

OSIVO – PROFI
Trávna zmes pre záťažový trávnik, veľmi odolný a vytrvalý, vhodný na športové využitie. Je trvanlivý a ľahko regenerujúci, so zníženým výskytom buriny. Hustota trávnika je cca. 70 000 výhonkov na 1 m².  Vykazuje až o 40 % menej odpadu pri kosení. Najvhodnejšie výsevné obdobie: máj – september.

Hmotnosť: 1 kg / 2 kg / 10 kg
Výsevná plocha: 50 m² / 100 m² / 500 m²
Označenie: SJ 50 / SJ 100 / SJ 500
.

.

.

OSIVO – ŠPORT A HRY
Odolný trávnik na voľný čas, ideálny na šport a hry celej rodiny. Je vhodný pre všetky druhy pôdy. Je tiež výborný na výsev novej plochy, plní všetky požiadavky na kvalitný trávnik. Rýchlo klíči a ľahko sa udržiava. Hustota trávnika cca. 50 000 výhonkov na 1 m². Najvhodnejšie výsevné obdobie: máj – september.


Hmotnosť: 1 kg / 2 kg / 10 kg
Výsevná plocha: 50 m² / 100 m² / 500 m²
Označenie: SG 50 / SG 100 / SG 500

.

.

.

OSIVO – VERTIKUTAČNÁ ZMES 4 V 1
Obsahuje vysokokvalitné prírodné suroviny na rýchlu regeneráciu trávnika najmä po vertikutácii. Najvhodnejšie výsevné obdobie: apríl – september.
Zloženie:
– TURBO OSIVO na dosev
– Látka na podporu klíčivosti
– Organické minerálne hnojivo s dlhodobým účinkom
– Pemza (prírodný vulkanický produkt)

Hmotnosť: 4 kg
Výsevná plocha: 125 m²
Označenie: V-MIX 125

.

.

.

.

.

TYČINKY NA OPRAVU TRÁVNIKA
Výhody:
– Jednoduchý postup: vysiať a zaliať
– Ochranný obal zo zmesi ílu a škrobu absorbujúci vodu
– Spoľahlivá klíčivosť aj v období sucha
– Žiadne lákadlo pre vtáky

Hmotnosť: 0,32 kg / 1,2 kg
Výsevná plocha: 4 m² / 15 m²
Označenie: R-RS4 / R-RS15