SPOZNAJTE TRÁVNE ZMESI EUROGREEN

Naše trávne zmesi sú zostavené podľa individuálnych požiadaviek jednotlivých typov trávnikov. Kladieme dôraz na záťažovú funkčnosť pri športových trávnikoch alebo riešime najvhodnejší estetický vzhľad pri trávnikoch parkových, okrasných. Samotnú kvalitu trávnych zmesí určuje výber a percentuálne zastúpenie druhov a odrôd tráv.

Vyberáme parametrovo najvýkonnejšie partie jednotlivých druhov a odrôd tráv do našich zmesí. Tieto tvoríme na základe dlhoročných výsledkov vlastného trávnikárskeho výskumu v centrále. Trávne zmesi osív ponúkame vopred pripravené na urýchlenie ich klíčenia a ošetrené proti hubovým chorobám, ktoré ich napádajú v tejto fáze.

HEADSTART® je biologický prípravok, pomocou ktorého je osivo ošetrené špeciálnym výťažkom z morských rias, obsahujúcich enzýmy urýchľujúce geneticky podmienenú dobu klíčenia až o jeden týždeň.

Pred hubovými chorobami (Pythium a Rhizoctonia), ktoré napadajú predovšetkým klíčiace rastlinky sme vyvinuli ochranu pomocou prípravku ECOSED®TURF (predtým PRORADIX®TURF). Ide o ošetrenie baktériou Pseudomonas proradix už pri morení a následnom miešaní osiva.

Výsledkom ošetrenia našich osív je rezistencia rastlín proti hubovým chorobám, ich optimalizované vzchádzanie, hlbšie a hustejšie zakorenenie, aktivácia pôvodných živín, pôsobenie takejto podpory a ochrany po dobu plných 12 mesiacov. V prípade čistoty, klíčivosti a prímesí nežiaducich druhov prekračuje kvalita použitých odrôd osív predpísané hodnoty normy RSM .

Ktoré osivo je to najvhodnejšie pre váš trávnik?

Nákup semien trávnika je vecou dôvery. Predovšetkým, nekupujte lacné zmesi. Kvalitné trávne zmesi sa skladajú z mnohých jednotlivých zložiek – vyváženým zložením čistých semien, z ktorých má každé svoje vlastné charakteristiky, určené mnohými rokmi výskumu. Ich interakcia potom dáva spotrebiteľovi požadovaný trávnik s jeho špeciálnymi vlastnosťami. Takže tajomstvom je ten správny mix.

V centrále – v nemeckom Rosenheime sú na desiatkach ároch skúšobnej plochy vykonávané testy trávnikov pre naše výrobky EUROGREEN. U nás nájdete semená, ktoré boli zostavené na základe dlhoročných výsledkov týchto testov a skúseností. Ide o špičkové odrody, trávne zmesi s vysokou odolnosťou s nasledovným určením:

  • Zmesi pre športové trávniky
  • Zmesi pre záhradné a krajinné trávniky
  • Špeciálne trávne zmesi
  • Golfové trávne zmesi

Zmesi pre športové trávniky

OSIVO – regeneračná trávniková zmes ihrisková
určená pre dosev riedkeho a poškodeného trávnika na vysoko zaťažovaných plochách, s najlepšou odrodou Lolium, rýchlo klíčiaca a rastúca, ktorá dokonale zapojí poškodený trávnik, schopnosť znášať vysokú záťaž

Zloženie:
30% Lolium perenne ALBOKA
30% Lolium perenne BARRAGE
40% Lolium perenne ESQUIREE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

.

OSIVO – regeneračná trávniková zmes SOS
určená pre rýchle zatrávnenie poškodených miest na športových trávnikoch pri nízkych teplotách. Klíčenie prebieha pri teplotách od 3 ° C (teplota pôdy), ideálna teplota klíčenie je 6 ° C. Vďaka tejto možnosti sa značne urýchľuje možnosť prevedenia podsevu v skoro na jar alebo v neskoro na jesene.

Zloženie:
50% Lolium perenne BARMINTON
50% Lolium multiflorium BARTERRA
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 375-500 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 30 – 40 g / m²

.

OSIVO – športová trávniková zmes WM-Rasen® s prípravkom ECOseed®Turf a Headstart®
určená pre založenie nových intenzívne zaťažovaných športových plôch. Trávna zmes je tiež vhodná pre dosev silne poškodených plôch. Ošetrenie celej zmesi technológiou HEADSTART skracuje klíčenie až o 1 týždeň. Celá zmes je ošetrená prípravkom ECOseed®Turf, ktorý je optimálny ochranou proti chorobám pri vzchádzaní spôsobenými hubami Pythium a Rhizoctonia. S podielom špičkových odrôd výborne znáša záťaž, zabezpečuje vysokú pevnosť v sklze a má vysokú zimnú odolnosť a odolnosť pri suchých periódach.

Zloženie:
30% Lolium perenne Collette
10% Lolium perenne DICKENS
30% Lolium perenne DOUBLE
15% Poa pratensis MIRACLE
15% Poa pratensis LIMOUSINE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

OSIVO – regeneračná trávniková zmes s WM-Rasen®, s prípravkom ECOseed®Turf a Headstart®
určená pre dosev riedkych, silne zaťažovaných trávnikov. Ošetrenie celej zmesi technológiou HEADSTART skracuje klíčenie až o 1 týždeň. Celá zmes je ošetrená prípravkom ECOseed®Turf, ktorý je optimálny ochranou proti chorobám pri vzchádzaní spôsobenými hubami Pythium a Rhizoctonia.

Zloženie:
45% Lolium perenne 
DOUBLE
30% Lolium perenne 
ALBOKA
5% Lolium perenne EURODIAMOND
10% Lolium perenne BAUER
10% Poa pratensis MIRACLE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

OSIVO – regeneračná trávniková zmes RPR®
určená pre pre dosev vysoko zaťažovaných trávnikov s dobrou odolnosťou voči trávnikovým chorobám. Loloium perenne BARCLAY II je zložka, ktorá tvorí nadzemné odnože. Rýchlu regeneračnú schopnosť zabezpečuje Lolium, ktoré pomáha rýchlemu zárastu poškodených miest.

Zloženie:
50% Lolium perenne BARCLAY II (RPR)
25% Lolium perenne BARMINTON
25% Lolium perenne BAREURO
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 375-500 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

.

OSIVO – športová trávniková zmes
určená pre zakladanie nových intenzívne zaťažovaných športových trávnikov, napr. pre futbalové, bejzbalové a rugby ihrisko. Špičkové odrody zaručujú rýchle klíčenie a rýchle založenie trávnika s vysokou kvalitou a vytvorenie hustého a záťaže schopného trávniku. S veľkou intenzitou odnožovania poskytujú vysokú pevnosť v sklze a odolnosť voči suchým periódam.

Zloženie:
25% Lolium perenne Bauer
25% Lolium perenne COLETTA
25% Poa pratensis MIRACLE
15% Poa pratensis YVETTE
10% Poa pratensis Conn
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

Zmesi pre záhradné a krajinné trávniky

OSIVO – záhradná trávniková zmes RASANA Top s Headstart® + ECOseed®Turf
určená pre zakladanie a renováciu veľmi kvalitných trávnikov, ktoré môžu byť silne zaťažované. Celá zmes je ošetrená prípravkom ECOseed®Turf, ktorý je optimálnou ochranou proti chorobám pri vzchádzaní spôsobenými hubami Pythium a Rhizoctonia. Ošetrenie osiva systémom Headstart® urýchľuje vzchádzanie tráv až o jeden týždeň. Vďaka veľmi kvalitným odrodám znáša trávnik veľmi dobre suchšie obdobie.

Zloženie:
20% Lolium perenne ALBOKA
40% Lolium perenne COLETTA
10% Festuca rubra commutata OLIVIA
5% Festuca rubra trichophylla CATHRINE
10% Festuca rubra rubra MAXIMA 1
10% Poa pratensis CONNI
5% Poa pratensis YVETTE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 500 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 20 g / m²

OSIVO – záhradná trávniková zmes RASANA Sport Headstart®
určená pre pre zakladanie a renováciu záhradných zaťažovaných trávnikov. Je ošetrená technológiou Headstart®, ktorá skracuje dobu klíčenia o 1 týždeň.
Použité odrody garantujú veľmi kvalitný trávnik s dobrou odolnosťou proti záťaži. Trávnik je vhodný aj pre veľmi skoré a neskoré termíny výsevu. Nároky na ošetrovanie, závlahu a hnojenie sú stredné.

Zloženie:
50% Lolium perenne ESQUIRE
20% Lolium perenne BARRAGE
10% Festuca rubra commutata CALLIOPE
10% Festuca rubra trichophylla PINAFORE
10% Poa pratensis MIRACLE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 – 500 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 20 – 25 g / m²

OSIVO – trávniková zmes GALA
Univerzálna trávniková zmes určená pre zakladanie a regeneráciu trávnikov akolo rodinných domov. Obsahuje kvalitné odrody so strednou potrebou starostlivosti pri vysokej hustote trávnika. Vysoký podiel Lolium perenne garantuje rýchly vzrast a ochranu pred eróziou.

Zloženie:
40% Lolium perenne TURSUN
30% Lolium perenne TURFGOLD
10% Festuca rubra communata MISSION
15% Festuca rubra rubra DIPPER
5% Poa pratensis ZEPTOR
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

OSIVO – záhradná trávniková zmes RASANA Super Headstart®
Špičková záhradná trávna zmes pre založenie trávnikovej plochy alebo obnovu vysoko kvalitných trávnikov. Je to najlepšia zmes pre tieň, dobre rastie v tieni stromov a budov. Je kompletne ošetrená technológiou Headstart®, čím skracuje klíčenie tráv až o 1 týždeň.

Zloženie:
15% Lolium perenne COLLETA
10% Lolium perenne DICKENS 1
40% Lolium perenne ESQUIRE
5% Festuca rubra commutata CALLIOPE
10% Festuca rubra rubra MAXIMA 1
10% Festuca rubra trichophylla PINAFORE
5% Poa pratensis CONNI
5% Poa supina SUPRANOVA
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 500 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 20 g / m²

OSIVO – regeneračná parková zmes
Vďaka rýchlemu klíčeniu a rastu nových trávnych rastlín je vhodná pre dosev preriedených a poškodených trávnikov vysoko záťažových plôch. Použité odrody sa veľmi dobre presadzujú a majú výbornú odolnosť voči záťaži.

Zloženie:
40% Lolium perenne TURSUN
30% Lolium perenne TURFGOLD
30% Lolium perenne JUBILEE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

Špeciálne zmesi

OSIVO – trávniková zmes MONACO
je vysoko odolná voči suchým periódam. Výrazné sú jej regeneračné schopnosti. Pri športovom využití je potrebné pri výseve dodať fosfor EUROGREEN štartovacím hnojivom. Potreba dusíka: mesačne 3-4 g / m² a pre lepší farebný efekt zaradiť posledné hnojenie v polovici októbra cca. 7-8 g / m² dusíka (napr. 25 g / m² dlhodobo pôsobiacim hnojivom Rasen Plus). Pri parkovom využití je potrebne pri výseve, kvôli silnému a hlbokému prekoreneniu, zvýšiť dávku fosforu EUROGREEN štartovacím hnojivom. Pri podseve a na jar je dôležité dodať cca. 12 g N / m² čistých živín dlhodobo pôsobiacim hnojivom EUROGREEN Polysport v dvoch aplikačných dávkach po 15 – 20 g / m². Každý rok na jar je vhodné raz až dvakrát trávnik prihnojiť dlhodobo pôsobiacimi hnojivami.

Zloženie:
45% Festuce arundinacea BARCESAR
25% Festuca arundinacea DEBUSSY 1
10% Lolium perenne DOUBLE
20% Poa pratensis MIRACLE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 280 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 35 g / m²

OSIVO – trávniková zmes PARK
určená na zakladanie parkových trávnikov a trávnikov okolo rodinných domov, ktoré môžu byť silne zaťažované. Vďaka veľmi kvalitným odrodám znáša trávnik veľmi dobre suchšie obdobie a vyžaduje len strednú potrebou starostlivosti pri vysokej hustote trávnika.

Zloženie:
25% Lolium perenne TURFSUN
15% Lolium perenne TURFGOLD
25% Festuca rubra commutata JOANNA
5% Festuca rubra trichophylla LIBANO
15% Festuca rubra rubra RELEVANT
10% Poa pratensis ZEPTOR
5% Poa pratensis CONNI
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²

Golfové zmesi

OSIVO – trávniková zmes Fairway bez Lolium
určená pre nový výsev a pre perforačný dosev. Má vysokú schopnosť prekonávať suché periódy a má vysokú rezistenciu proti chorobám. Jej použitie je možné tiež pre chladné a suché plochy. Ponúka vytvorenie hustej hracej plochy s dokonalým vedením loptičky. Umožňuje veľmi nízke kosenie. Vyžaduje menšiu potrebu minerálnej výživy.

Zloženie:
25% Festuca rubra commutata MELITTA
20% Festuca rubra rubra BARUSTIC
15% Festuca rubra trichophylla PINAFORE
10% Poa pratensis Conn
30% Poa pratensis MIRACLE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 500 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 20 g / m²

OSIVO – trávniková zmes GREEN s ECOseed®Turf
určená pre nové výsevy, ale aj pre dosev greenov, ošetrená prípravkom ECOseed®Turf s optimálnou ochranou proti chorobám pri vzchádzaní spôsobenými hubami Pythium a Rhizoctonia. Golfová zmes obsahuje vynikajúcu top odrodu CY 2 a INDEPENDENCE 1 Agrostis stolonifera. Vysoká kvalita vyšľachtených odrôd je zárukou jemnej štruktúry trávniku s vysokou hustotou trávnika, ktorý rýchlo rastie a vyznačuje sa veľmi dobrým vedením loptičky, zaručujú možnosť nízkeho kosenia a vyznačujú sa rýchlou regeneračnou schopnosťou.

Zloženie:
8% Agrostis capillaris CY 2
7% Agrostis stolonifera INDEPENDENCE 1
45% Festuca rubra commutata MUSICA
40% Festuca rubra trichophylla CATHRINE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 650 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 15 g / m²

OSIVO – trávniková zmes TEE s ECOseed®Turf
určená pre rýchle a trvalé zatrávnenie nových plôch odpalísk. Celá zmes je ošetrená prípravkom ECOseed®Turf, ktorý je optimálnou ochranou proti chorobám pri vzchádzaní, spôsobenými hubami Pythium a Rhizoctonia. Vynikajúca je aj pre dosev a opravy po Tee (odpalisko alebo týčko – podstavec pod loptičku). Najlepšie odrody Poa pratensis spoločne s ostatnými vysoko kvalitnými odrodami zaručujú možnosť silného zaťaženia a rýchlej regenerácie. Pre svoju hustotu je trávnik mimoriadne zaťažiteľný.

Zloženie:
20% Lolium perenne COLETTA
10% Lolium perenne ESQUIRE
20% Festuca rubra rubra BARUSTIC
20% Festuca rubra trichophylla CATHRINE
20% Poa pratensis YVETTE
10% Poa pratensis MIRACLE
Balenie: 10-kg-papierové vrece pre 400 m²
Odporúčané výsevné množstvo: 25 g / m²