KOSAČKY

BENZÍNOVÉ

Ktorá je pre vás tá najlepšia?

Značka MTD so širokým spektrom motorizovaných záhradných strojov splní všetky vaše nároky. Rozdelenie produktov značky MTD na série SMART, OPTIMA a ADVANCE ponúka to pravé každému, kto rád pracuje v záhrade – od začiatočníkov, záhradných domácich majstrov až po náruživých milovníkov záhrad. Okrem jedinečného pomeru cena/ výkon sa stretnete s vynikajúcou technikou, presvedčivým pracovným komfortom a nezameniteľným dizajnom.

Záhradné stroje SMART sa perfektne hodia pre tých, ktorí so záhradnými prácami ešte len začínajú. Modely pre začiatočníkov vynikajú vysokou kvalitou pri priaznivom pomere ceny a výkonu.

Kosačka zo série OTPIMA vás presvedčí výkonom, kvalitou a komfortom. Nezáleží na tom, ako vyzerá váš trávnik, či ide o strednú alebo veľkú zatrávnenú plochu so stromami, krami alebo kvetinovými záhonmi alebo o trávnik v neschodnom teréne, v tomto výrobku nájde záhradný domáci majster presne to, čo potrebuje.

Silný, spoľahlivý, na plný plyn prejde terénom. Taká je kosačka na trávu zo série ADVANCE. Vyhovie vašim najvyšším nárokom. S výnimočným výkonom a pracovným komfortom sa stane vaším dlhoročným spoločníkom pri každodennej údržbe trávnika.

ELEKTRICKÉ

Určené pre malé a stredne veľké trávnaté plochy

Ľahké elektrické kosačky na trávu série SMART od spoločnosti MTD umožňujú veľmi jednoduchú manipuláciu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a kompaktnej konštrukcii sa s nimi dá bez námahy manévrovať aj cez ťažko dostupný terén, ako aj úzke priestory.
Ďalšou prednosťou je ich priestorovo úsporné skladovanie, ktoré súvisí aj so sklopnou rukoväťou. Malá, kompaktná a ľahká – ideálne riešenie pre malé a stredne veľké trávnikové plochy.

Elektrické kosačky na trávu série OPTIMA presviedčajú osvedčenou technológiou. Navyše vynikajú atraktívnym dizajnom a celým radom užitočných technických detailov.

Kosačky majú jednoduchú konštrukciu, ľahko sa s nimi narába, manévruje a ponúkajú výborný pomer ceny a výkonu. Hlboko pretiahnuté šasi zabezpečuje excelentný rez a dobrý zberný výkon, pričom netreba zberný kôš často vyprázdňovať.

Vďaka jednoduchej manipulácii a kompaktnosti sú elektrické kosačky MTD priam ideálne na kosenie malých až stredne veľkých trávnikových plôch až do 500 m².

Zber
Mulčovaciu sadu možné doobjednať
Zadné vyhadzovanie bez zberného koša

     

1 / 4 – rýchlostný pohon zadných kolies

Zber
Mulčovanie
Bočné vyhadzovanie
Zadné vyhadzovanie bez zberného koša

.

VERTIKUTÁTORY

BENZÍNOVÉ A ELEKTRICKÉ

Plný výkon, férová cena

Vertikutátory MTD spoľahlivo a s ľahkosťou vyťahujú plsť aj mach z trávnika vďaka pevným vertikutačným nožom, a s priloženým prevzdušňovacím valcom trávnik dokonale prečešú a prevzdušnia. Výškovo nastaviteľné, sklopné rukoväte a hĺbková regulácia zabezpečia pri práci dostatočné pohodlie.

Nový program benzínových vertikutátorov MTD dopĺňajú dva modely so šírkou záberu 35 cm a 38 cm vhodné na stredne veľké a veľké plochy až do 1 500 m².
Taktiež nový modelový rad výkonných elektrických vertikutátorov MTD so šírkou záberu 30 cm a 37 cm kombinujú ľahkosť s efektivitou. Sú ideálnym riešením na malé a stredne veľké trávnaté plochy.

Zberný kôš, vertikutačný a prevzdušňovací valec sú súčasťou dodávky každého modelu.

BENZÍNOVÝ VYŽÍNAČ S KOLESAMI

Pre perfektný finiš

MTD MTD WST5522 slúži ako kombinácia benzínového vyžínača a krovinorezu. Je ideálnym pomocníkom pre kosenie lúk (pastvín), veľkých plôch alebo tiež záhrad s častými prekážkami či členitým terénom. Nevyžaduje veľkú údržbu, stačí pravidelné čistenie, pravidelná výmena oleja a čistenie vzduchového filtra.

MINI-RIDERY

Dokážu všetko

Mini-ridery MTD dokážu skutočne všetko. Pokosenú trávu možno podľa vlastného výberu zbierať, vyhadzovať alebo mulčovať. Sú ideálne na malé až stredne veľké záhrady. Dômyselný je predovšetkým ich atraktívny dizajn a pohodlná obsluha. S týmito kosačkami pokosíte svoj trávnik v sede úplne bez námahy, dokonca ani záhrady s mnohými zákutiami nepredstavujú žiaden problém.

Oceníte tiež systém OCR –  funkcie spätného kosenia pri cúvaní a prípojku na umývanie žacieho ústrojenstva, ktorým sú vybavené modely so 76 cm záberom.

Modely sérií SMART a OPTIMA sú rozdelené do dvoch kategórií, a to podľa miesta z ktorého je pokosený materiál vyhadzovaný: s bočným vyhadzovaním, alebo so zadným vyhadzovaním.

Transmatic prevodovka

Klasické mechanické ručné radenie bez zastavenia. 6 rýchlostí vpred i vzad ovládané pedálom. Brzdenie a rozbeh je pomocou brzdového pedálu bez zmeny prevodového stupňa na predvolenú rýchlosť.

Hydrostat prevodovka

Forma automatu. Rýchlosť plynule nastaviteľná ručne alebo nožným pedálom. Stačí len pridať plyn a radenie je v správnych intervaloch s ohľadom na požadovanú rýchlosť.

ZÁHRADNÉ TRAKTORY A PRÍSLUŠENSTVO

Získajte viac!

Ak musíte pokosiť rozľahlejšie trávne plochy a chcete pritom stráviť čo najmenej času, potom sa zoznámte s MTD záhradnými traktormi v Základnej sérii, alebo v sériách SMART a OPTIMA.

Sú praktické, robustné a spoľahlivé. Za svoje peniaze získajte viac!  Viac pohodlia, viac výkonu, viac voľnosti. Určite oceníte: polomer otáčania len 46 cm, ľahké pripojenie príslušenstva, veľké pneumatiky šetrné k trávniku, prechodový rám pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie, komfortný „Soft-grip“ volant, výkonné svetlomety a pri niektorých modeloch tiež umývaciu trysku.

Všetky modely OPTIMA sú vybavené bezúdržbovým akumulátorom, pohodlným sedadlom s možnosťou prispôsobenia potrebám vodiča a funkciou spätného kosenia OCR (The Operator-Controlled Reverse System). Systémom OCR je tiež vybavený model ANTHRACITE POWER 92.