PRÍPRAVKY NA OCHRANU RASTLÍN PRE PROFESIONÁLOV

HERBICÍDY

Herbicídy fungujú ako účinný a rýchly prostriedok na ničenie buriny a inváznych rastlín. Delíme ich na selektívne (k likvidácii určitého druhu rastlín, spravidla buriny) a totálne (pre likvidáciu všetkých rastlín v mieste použitia). Herbicídy majú veľmi široké využitie, preto je dôležitý správny výber herbicídu pre úspešnú likvidáciu burín. Či už hľadáte herbicíd na hubenie buriny v trávniku, zemiakoch alebo obilninách, vždy je nutné vyberať s ohľadom na konkrétny druh buriny a kultúrne rastliny.

FUNGICÍDY

Fungicídy sú účinné prípravky proti hubovým chorobám na rastlinách. Používajú sa nielen na likvidáciu plesní na už napadnutých rastlinách, ale predovšetkým ako preventívna ochrana. Jabloňové múčnatky, trávne plesne a hrdze i plesne na zemiakoch sú typickými zástupcami hubových chorôb a plesní, ktorými často nechránené rastliny trpia. Ako ochrana a prevencia pritom existuje ľahká pomoc v podobe účinných a spoľahlivých fungicídov, ktoré potlačia hubové ochorenia a plesne už v zárodku.

INSEKTICÍDY

Zbavte sa škodcov! Nekontrolovaní škodcovia dokážu za pár dní zlikvidovať vašu úrodu. Predávame kvalitné a osvedčené insekticídy, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Sú to prípravky určené na ničenie hmyzu a používajú sa v poľnohospodárstve aj v domácnostiach. Insekticídy sa významne podieľali na raste produktivity poľnohospodárstva v 20. storočí a patria medzi dôležitých pomocníkov v boji proti škodcom.